| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune baterii pentru masina? Ce parere aveti de Banner power bull sau Varta? Sunt mai de incredere cele din benzinarii fata de cele din magazin? Dau funda! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| GouDidodino a răspuns:

Varta/Bosch sunt cam la fel, chiar si bacul e identic de la una la alta. Iti recomand iti iei baterie de la magazinele de piese auto sau magazin specializat de baterii, le poti obtine la un pret mult mai bun pentru acelasi model, fata de benzinarii sau hipermarketuri.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Varta e cea mai buna, in benzinarie e mai scumpa decat la mall

| baru a răspuns:

Varta, originala este foarte buna. Citeste pe foaia de garantie, cand a fost fabricata. Daca o baterie nu se vinde cinci sase ani dintr.un magazin, nu inseamna ca este noua. Verifica anul de fabricatie.

| sierra1 a răspuns:

Dai un ban dar stai in față - BOSCH

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Varta erau foarte proaste intr-o vreme, eu nu ma mai ating de ele.
Bosch mi s-au parut cele mai ok. Macht au garantie lunga si putere foarte mare la pornire.
Rombat au probleme de calitate, risti si sa iei foc cu ele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Iar ca loc de incredere, alege intotdeauna service-urile care acorda garantia pe loc (instaleaza bateria si masoara incarcarea).

| Alexandrionelu a răspuns:

Varta, cu toată încrederea!