| Flavyuseduard a întrebat:

Buna, cat ar costa o admisie sport pentru a3 1.9 tdi de 105 cu soft la 140 si ce putere i-ar putea adauga? Informativ doar, multumesc frumos

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La turbo diesel, ca să câștigi putere din admisie, faci traseu nou, cu intercooler cât mai mare. E important traseul de după turbină, nu filtrul de aer, ca la benzinare.
Pentru un soft aproximativ pentru ea, vezi oferta de la www.tcmtuning.ro
Eu unul nu m-aș prea băga la modificat un motor PD, nu e o bază ok.

| Digikey a răspuns:

I-ar adauga vreo 2 cai frumosi daca trage aer rece si nu preia caldura de la motor.