| nikoleta93 a întrebat:

Buna:* cat credeti ca scot la un golf 4 adus din Germania si sa il dezmembrez sa il vand bucata cu bucata? adus in Ro cred ca ma ajunge pe la 1300-1500 euro. cat mai este profitul meu?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca te alegi cu 800 sau 600€ pentru ca la fier vechi iti ia masina si iti zice vrei banii astia bine, nu poti pleca de aici.

| AgathaRo a răspuns:

Nicoleta ai mai pus intrebarea asta si acu 1 zi sau 2. Raspunsul e acelasi. Intra pe comunitate vw vezi ce e la cerere. Mergi in mama nemtia sau de unde iti cumperi masina interesul tau este sa fie cat mai intreg si functional. Dintr-un cazan de 1000-1600 scoti inca jumate din masina. La pret poti lasa o idee mai putin fata de restul sa poti scoate banii mai repede. Caroseria "cheala" daca nu ai cerere pentru ea poti sa duci la fier vechi unde un 200-300 kg este inca vreo 200 euro.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgathaRo):

"la fier vechi unde un 200-300 kg este inca vreo 200 euro. "
Aritmetica elementara 300kg fier cu 70 bani kg =aproape 50 de euro.

| AgathaRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc pentru ironii dar ai putea sa te abtii, da am gresit ce spumele marii vrei? Abtine-te de la ironii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgathaRo):

Unde vezi tu ironie?
Ironie ar fi fost sa-ti reamintesc ca tabla inmultirii se face in clasa a 2-a.
Sau ca dintre toate raspunsurile tale asta era cel mai aproape de adevar.
Dupa ce ca dai raspunsuri eronate mai esti si arţăgos.

| Florian20405 a răspuns:

Golf 4 nu este o masina care sa dezmembrezi daca este buna.

| apokalipse96 a răspuns:

Buna!
Asta nu poate sa iti spuna nimini, depinde de tine cu cat vinzi piesele, poti iesi in pierdere sau in castig, dar sfatul meu sete sa nu lasi la pret, ca o sa iesi in minus.