| Teodora_Elizabeth_1998 a întrebat:

Buna, cât primesc la dezmembrări pe o Mazda 6 (2006, 2.0 diesel)toate piesele la ea sunt noi doar motorul e dus?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O masina cu motorul stricat, nu mai are nici o valoare, chiar daca tu afirmi ca are piese noi (acelea fiind fara importanta)...totusi este o vechitura de 16 ani.
Vezi cat iti ofera dealerul de piese!

| relian a răspuns:

Adica ai o masina noua cu motor defect? Ce inseamna pentru tine toate piesele is noi in afara de motor? Caroseria este noua,deci totul nou interior exterior,doara motorul defect?
Wow, eu zic no duce la dezmembrari, ia un motor, pune pe ea si ai masina f buna, chiair daca e din 2006, tu stii ce inseamna masina noua? O sa ai masina noua chiar daca e din 2006, doara motorul o sa fie mai vechi.

Nu cred povestea ta laughing dar am intrat in jocul tau.
Vine piesele online, pune pe olex, pune pe Facebook la marketplace, fa poza cu masina si spui, piese de vinzare noi, fara motor.Vinzi ce are omu nevoie..Chestia e ca o sa te suna unu altul sa intrebe daca ai nu stiu ce piesa, dar asta e, daca vrei sa faci ceva bani, asta este optiunea cea mai buna.
La dezmembrari primesti pret de fier vechi, daca o fi sa-ti dea si ala.

| sdws77 a răspuns:

O poti pune pe OLX ca avand motorul defect. Nu vei lua mult pe ea, dar aproape sigur mai mult decat un centru de dezmembrari

Cei de la dezmembrari nu ofera sume mari, deoarece ei trebuie sa depoziteze masina, sa demonteze componente de pe ea, sa puna anunturi peste tot etc etc... Probabil iei pana in 1000 euro pe ea, pe OLX, daca are toate actele in regula si are o stare buna in rest