| Tunoi94 a întrebat:

Ce ati alege dintr-un Nissan qasqai2008, Renault koleos 2008 Mitsubishi Outlander 2007, și Hyundai tucson 2006, toate diesel 2.0? Care e mai Ok la întreținere, consum și buna de mers prin oras?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

In primul rand toate sunt Diesel deci nu prea bune de mers in oras.Motorul de pe Outlander e acelasi 2.0 TDI PD ca de pe VW(motor nu prea reusit). Nissan si Renault impart aceeasi platforma si motor (practic pe dedesubt e aceeasi masina), sunt masini ok.De Hyundai nu ma pot pronunta ca fiabilitate.Ca intretinere as merge pe Renault fiindca sunt mai usor de gasit piese de Renault in Romania (automat mai ieftine) decat la restul.Consumul e tot pe acolo, cu exceptia la Hyundai la care e mai rau. De mers prin oras e mai ok Hyundai fiindca e singura ce nu are DPF (filtru de particule).

1 răspuns: