| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, ce bmw ar fi potrivit unui începător?
Doresc strict aceasta marca

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda o masina mica, autohtona, usor de manipulat, parcat si intertinut fiindca bmw-ul este mult prea scump sa fie intretinut si reparat, mai ales cand esti incepator si cu siguranta vei avea accidnete in primii doi ani, cand abia inveti sa sofezi.

| sierra1 a răspuns:

Un X7 cu motor de min 3l, ar fi perfect

| sierra1 a răspuns:

Parcă știai ce vrei:

https://www.tpu.ro/......ria-5-e60/

... sau nu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unul cu tracțiune X și motor nu prea puternic.

| carevaescu a răspuns:

Îți propun să te răzgândești. Ca începător ar fi mai înțelept să te orientezi către o mașină ieftină, fiabilă, stabilă, cu tracțiune față sau chiar 4X4, preferabil cutie automată, si putere de motor mică. De ce? Pentru ca siguranța ta si a celorlalți este MULT mai importantă decât o imagine, un brand sau orice alte vise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După parerea mea un E46

| IarsiIar a răspuns:

BMW pentru incepator?
Esti inconstient.

| Anonim1447799 explică (pentru IarsiIar):

Nu sunt inconștient, dacă ai bmw nu înseamnă ca trebuie sa rupi șoseaua!

| Yordache_Samuel_1994 a răspuns:

Dacă ești începător și dorești o mașină BMW, te recomand să iei în considerare modelele mai accesibile din gama lor. Una dintre opțiunile bune ar fi BMW seria 1. Este un automobil de clasă compactă, cu un design sportiv, manevrabilitate bună și opțiuni de motorizare eficiente din punct de vedere al consumului de combustibil. De asemenea, acest model este disponibil atât ca hatchback cât și ca coupé sau cabriolet, astfel încât să poți alege varianta care ți se potrivește cel mai bine.

Alte modele BMW potrivite pentru începători ar fi BMW seria 2 Active Tourer sau Gran Tourer, sau BMW X1 acestea sunt modele mai accesibile din gama BMW, cu un raport bun calitate/preț și cu o varietate de opțiuni de motorizare și echipare. Este important să ai în vedere bugetul tău disponibil și să test-drive-zi mai multe modele pentru a găsi cel potrivit pentru tine.

| smekerie123 a răspuns:

Ai putea încerca cu un bmw i7 sau seria 7 sedan după părerea mea sunt foarte frumoase încăpătoare și ușor de condus dar nu are rost sa iei o mașină mai scumpa dacă ești la început pentru ca trebuie sa ai niște experinta. iti urez succes

| suntserios a răspuns (pentru smekerie123):

Genial.
Tu. Ia-ți seria 7, practic cea mai scumpă varianta de BMW
To tu: nu are rost sa iei o mașină mai scumpă

Genial.

| sierra1 a răspuns (pentru smekerie123):

Smecherie mamă, tu confunzi mașina cu microrprocesoarele

cică : " nu are rost sa iei o mașină mai scumpa..."

atâta ajunge?

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-i7-xdrive60-ID7H72On.html

cum mai spuneam: cu intervențiile astea, ești irelevant (și aici mi-am permis să te citez) și tu nici măcar nu știi asta