| Mario1994 a întrebat:

Ce e aia mașina prin programul rabla? Am văzut noul Renault Captur prin programul rabla 2020 la 13.300 euro cu TVA inclus. Ce ziceți?

15 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Pe scurt:
Ai o rabla de masina. O radiezi si o duci la un centru de reciclare. Primesti un voucher. Te duci cu voucher-ul si cu 13.300 euro la un dealer Renault si iti iei un Renault Captur.

| Mario1994 explică (pentru Holiday):

Renault Captur nou cu câteva dotări merită să o iei la banii ăștia? Desigur cu rabla.

| BogdanM275 a răspuns:

E un program lansat de către statul român an de an, prin care ai opțiunea de a achiziționa un automobil nou la un preț destul de avantajos în schimbul automobilului vechi pe care îl dai la rabla, automobilul trebuie să aibă minim zece ani vechime.

| Mario1994 explică (pentru BogdanM275):

Și dacă mașina are 20 de ani?

| BogdanM275 a răspuns (pentru Mario1994):

Da,de fapt asta e și ideea programului până la urmă, toate mașinile care au minim zece anii vechime sau mai mult sunt acceptate.

| Mario1994 explică (pentru BogdanM275):

Și merită să iei Renault Captur nou cu câteva dotări la 13.300 euro prin programul rabla? Sau noul Clio 2020 la 9000 euro.

| BogdanM275 a răspuns (pentru Mario1994):

Aici depind strict de gusturile și preferințele tale, dar ca idee Reanult Captur la 13.300 de euro prin programul rabla e o afacere destul de bună, dar așa cum am mai zis depinde de ceea ce doresti tu atât captur cât și clio nu se pot compara fac parte din segmente total diferite.

| Mario1994 explică (pentru BogdanM275):

Știu dar eu întrebam așa

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Mario1994):

Eu nu mi-as lua o masina noua, sunt mai "old school", iar dintre Renault si Clio, nu-mi place niciuna, mai bine te orientezi catre alta firma, in primul rand sa-ti placa tie masina. ca asa-mi luam si eu cu 10, 000 euro o masina sa fie noua, dar degeaba daca nu-mi place n-a avut rost sa-mi iau, am luat o masina cu o caroserie frumoasa ( parerea fiind doar a mea ca daca ma luam dupa parerile altora nici in ziua de azi nu-mi luam o asa masina, toti zicand ca vai e puternica domnule ), dotari bune, etc.

Daca nu-ti doresti niciunul dintre acele automobile, programul rabla nu e pentru tine

| Mario1994 explică (pentru Alexuţ02):

Îmi doresc mult Renault Captur 2020. Mai dețin Mazda CX-3 din 2017

| antimulte a răspuns (pentru Mario1994):

Tine de gusturi, dar sa nu te astepti ca un Captur sa se compare cu CX-3... dotari, demensiuni etc sunt diferite chiar si in echiparea basic.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Mario1994):

Să știi că n-arată rău mașina aia, mult noroc, sper să ți-o achiziționezi

| Mario1994 explică (pentru antimulte):

Adică? happy

| Mario1994 explică (pentru Alexuţ02):

E prea frumos Captur. happy Sper. Dar daca voi achitiziona, voi avea doua mașini. laughing

| antimulte a răspuns (pentru Mario1994):

Faci o programare online pentru un test drive cu ea si o sa intelegi cel mai bine. Probabil la pretul asta mergi pe motorul dci 95 sau tce 100... departe ambele de ce poate cx 3 cu motorul aproape dublu. Dotările depind si ele ca putere/alimentare de motor, captur e o masina f f frumoasa, si noul clio sau megane sunt f aratoase, dar captur... cu cel mai mic propulsor sub capota (am testa varoanta tce 100) se simte submotorizata, e putin fortata ca sa zic asa.