| deix001 a întrebat:

Ce mașina i-ați recomanda unei domnisoare de 19 ani, incepatoare?

Răspuns Câştigător
| anonimulmut a răspuns:

Heyy! Eu ți-aș recomanda aceste 4 mașini care din punctul meu de vedere sunt bune și ieftine pentru FETE care abia au început să conducă.
Mini Cooper Coupe, Toyota Yaris Hybrid, Opel Corsa sau Ford Ca.
Acestea se încadrează intre 10.000 € și undeva la 30.000€. Ceva convenabil din punctul meu de vedere.

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Buget alocat?

| gabicoo a răspuns:

VW roz!

| Catrice a răspuns:

Dacia 1100.

| andrefrancais a răspuns:

Sincer, un logan este bun pentru incepatori. Iti recomand sa cumperi ceva cu diesel.

| PsyhoChild a răspuns:

Pai mai multe. Mașina de tocat carne, sandwich makerul și preferata mea cea de cusut

| mgtow a răspuns:

Renault zoey... orice masina mica intre peugeot si renault alea rezista mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mașină de spălat.

| deix001 explică (pentru PsyhoChild):

N-am nevoie de mișto-uri.

| deix001 explică (pentru anonim_4396):

Foarte ajutator răspunsul tău. Nu am nevoie

| deix001 explică (pentru anonimulmut):

Cel mai ajutator răspuns, între toți ipocritii care au răspuns la misto?

| Star1234 a răspuns:

Orice Toyota. masini foarte fiabile pe care nu trebuie sa le tii in service in fiecare luna

| NLS a răspuns:

Depinde de buget, dar următoarele sunt destul de elegante pentru o fata, dacă nu vrea fite (bmw... )
Opel Corsa, Opel Astra, Citroen C4,
MiniCooper, Smart cu 4 locuri, Audi A1, Audi A3

Ca și raport preț calitate și întreținere ulterioara, nimic nu se compara cu Opel.

| flixbuster a răspuns:

Daca o masina "intre 10.000 EUR si undeva la 30.000 EUR" ti se pare ieftina, mai pune:

- asigurare RCA;
- asigurare CASCO;
- revizie anuala;
- benzina.

Aduna ca sa vezi cat te costa pentru un an si repeta suma in fiecare an.

Dacia Sandero de la 7620 EUR ce-o avea?

http://www.dacia.ro/gama-dacia/sandero.html

Nu stiu exact ce inseamna masina pentru o domnisoara de 19 ani, presupun ca ceva mai mic, altfel spuneam Logan de la 7430 EUR:

http://www.dacia.ro/gama-dacia/logan.html

Lasa-ma sa ghicesc: nu cumperi masina din bani munciti de tine si nici costurile cu intretinerea nu le vei suporta tu?

| sierra1 a răspuns (pentru deix001):

Dacă nu dai detalii...

| mudokins78 a răspuns (pentru deix001):

Hai nu te mai supara din orice fleac, ..Pe aici mai si glumim fatuco!
Eu voiam chiar sa iti recomand masina de tuns iarba! (vezi!? mai glumim si noi)
Dar ca sa iti raspund pe un ton serios-iti trebuie o masina hidramata(sa nu ai grija schimbatorului de viteze) asta si-a luat sor"mea.
succes

| Bizon95 a răspuns:

Limuzina cu sofer tongue

| deix001 explică (pentru mudokins78):

Nu m-am supărat laughing

| Simpatic a răspuns:

Bentley roz, dar stai asa ca sa ai bentley roz la 19 ani ar trebui sa ai aptitudinile lui Sandra Romain.
Retrag propunerea dar sunt destule romance tinere care fac ce fac si conduc sau detin bolizi de sute de mii de euro, oare ce fac atat de bine incat intrec starletele?