| anonim_4396 a întrebat:

Conteaza cate clase ai cand dai de permis?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu conteaza!
Atata vreme cat ai peste 18 ani, stii sa scrii si sa citesti, ca sa poti invata Legsilatia rutiera, poti face scoala de soferi si poti sa dai de permis auto.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu conteaza, legislatia rutiera actuala nu prevede o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

| baru a răspuns:

Se lucreaza la legea care prevede pentru carnet cel putin zece clase. La noi totul se rezolva!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cotează cate clase ai.

| Crackman a răspuns:

Contează.
Este nasol sa fi călcat de unu care nu își știe propriul nume.
De unde sa știe legislație.

| Eteda a răspuns:

Deocamda nu s-a dat nici o lege in privinta asta, cand eram in scoala de soferi era un baiat doar cu 3 clase

| Denis_Laslau_1990 a răspuns:

Nu conteaza, legislatia rutiera actuala nu prevede o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.