| япончик a întrebat:

Buna cu 6 luni in urma mi sa furat masina, si nu stiu nimic de ea, vreau sa va intreb e posibil sa ai facut alte acte, si exista asa ceva? Si cine face oare astea?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu are cum sa ii scoata alte acte fara semnatura proprietarului de drept si oricum o aveai tu la impozit la circa financiara si daca o trecea pe numele lui nu iti mai venea tie la impozit ii venea lui si in plus cand scotea numere pe numele lui numerele tale se radiau automat si primeai acasa instiintare ca sa nu mai adaug ca este imposibil sa faca acte pe o masina furata nici macar in Romania nu se poate asa ceva. Cel mai probabil au dezmembrat-o si au vandut-o piesa cu piesa fiindca in general de asta se fura masini!

neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai posibil masina a fost dezmembrata si vanduta pe bucati si in acest fel nu-ti mai trebuie acte!

| Bogdana91 a răspuns:

Te pregatesti sa furi o masina Tedy?( vezi sa nu ajungi precum Tedy din Prison Break).

| the1answer a răspuns:

Este posibil sa fi facut alte acte, dar ca sa faca altele ar trebui sa mearga la o institutie legala din Romania. Ei ar vedea in registrul lor din calculator ca e furata (daca ai declarat-o furata).
Dupa 6 luni este posibil sa nu o mai vezi niciodata!
Si... de ce nu am presupune ca tu ai facut un furt si acum intrebi oamenii cum ai putea sa scapi de dovezi?