| Mussette a întrebat:

Buna!
Cum as putea afla cine este proprietarul, daca stiu numarul de inmatriculare? big grin

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti! Informatia se afla doar in computerele Politiei.

| anonimg a răspuns:

Intr-un singur loc: la inmatriculari auto.
Si acolo ai 2 posibilitati:
1. daca ai pile;
2. sa actionezi in judecata proprietarul (chiar daca nu-l cunosti, instanta de judecata il va gasi; de fapt ii va gasi pe toti cei care au fost proprietari ai aceleasi masini, chiar daca aceasta a avut mai multe numere); ai nevoie de un avocat pentru asta.

| cristinel375 a răspuns:

Politistii au o baza de date in care poti sa vezi si cate amenzi de circulatie are pana acum. E foarte complexa dar numai acestia au acces la ea. Daca ai pe cineva care lucreaza in politie cred ca te poate ajuta. Nu se fac publice informatiile din baza de date.