| pablok a întrebat:

Cum sa verific cel mai simplu bujiile incandescente sa vad daca functioneaza toate. multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

O verifici practic la curent daca se inroseste bine pe toata lungimea.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Daca sunt montate pe motor iti trebuie un ohmetru sa vezi daca au toate aceeasi rezistenta.

| blAster85 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Multimetru sau voltmetruhappy

| TrăieşteClipa a răspuns:

Atingi cu un fir de la plusul acumulatorului, capatul bujiei dupa ce in prealabil ai deconectat firul care venea la ea.
Daca face o scanteie mica este buna.

| blAster85 a răspuns:

Daca bujile sunt bune atunci poate fi modulul ce alimenteaza bujiile, sau mai grav iti trebuie injectoare.nu porneste?