| Anca233 a întrebat:

Cum se desfasoara scoala pentru categoria A1? Ma refer la sala, la oras. Unde o sa fie orele..adica prin oras sau au ei (cei de la scoala) un spatiu amenajat?

Răspuns Câştigător
| florin926481f a răspuns:

Salut,
O sa faci ore de pregatire practica in poligon, fiecare scoala are un poligon unde te invata sa faci opturile si ce te mai invata pentru examenul practic...
Sala o sa o dai pe un calculator si o sa ai 20 de intrebari din care trebuie sa raspunzi la 17 corect pentru a fi admis, la proba practica o sa dai poligonul(opturi etc) si traseul care in mod normal se desfasoara cu instructorul in spatele tau si politistul care este in masina in spatele tau si iti da comenzi prin casca

3 răspunsuri:
| Mad1 a răspuns:

Se face in oras, intr-un loc mai retras. Iti explica instrucroru cum sa faci da nu se urca cu tine. (Din ce am auzit)