| fatmatosun a întrebat:

Bună.
Daca am picat orașul, după cât timp pot să mă reprogramez?
Și trebuie să merg personal?
Sau pot să-l trimit pe tata? Că eu nu stau in tara.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oricum trebuie sa vii in tara, ca trebuie sa mai faci niste ore cu instructorul, asa cum este specificat in conditiile de reprogramare la examen.
Reprogramarea se face abua dupa 15 zile si cu putin noroc, ajungi prin septembrie sau octombrie sa dai din nou examenul.

| fatmatosun explică (pentru Violleta2022):

Trebuie sa merg personal să mă reprogramez?
Că eu trebuie sa plec peste 2 zile...nu pot să rămân.

| Mirris a răspuns:

Dupa 16 zile te poti reprograma din nou la traseu, insa poate sa dureze chiar si 3-4 luni pana ce poti da din nou traseul, depinde de locurile disponibile.De exemplu eu am picat orasul pe 7 iunie, si mai pot da din nou tocmai pe 27 septembrie.Succes.

| fatmatosun explică (pentru Mirris):

Nu e problema când mă reprogramează.
Dar trebuie sa merg personal?
Să mă reprogramez?

| Mirris a răspuns (pentru fatmatosun):

Nu stiu sigur, dar cred ca da.