| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot dezactiva alarma la masina? cand pun borna la baterie porneste si nu pot sa o dezactivez din telecomanda. P. S. Ledul din telecomanda se aprinde. Multumesc.

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Aveti o problema pe partea electronica a alarmei.Dezactivatio,prin deconectarea de la instalatia electrica.Aceasta este alimemtata printr-o siguranta fuzibila, scoateti siguranta si alarma nu mai functioneaza. Dupa deconectare alarmei, mergeti la un service cu profilul montaj si reparatii alarme, care va va remedia defectul.Bafta.

| Rrrretarded a răspuns:

Deci da...problema este la partea electrica...alarma are o unitate centrala in care intra multe fire.aia se gaseste de obicei intr-un compartiment cu capac sub volan. Mi s-a intamplat si mie la vechea masina...cand porneam farurile suna alarma fara oprire. din pacate nu s-a gasit nicio solutie decat demontarea alarmei si in, ocuirea cu alta veche. Dar daca e in garantie mai ai o sansa sa o duci la un specialist sa ti-o rezolve... daca nu ai grija sa-ti cumperi una de calitate.

| babanaumadalin a răspuns:

Schimba bateria la telecomanda, incearca a doua telecomanda ori ar trebui sa aveti un butonas rosu pe bord sub bord undeva tineti apasat butonul deschis usi si apasati pe reset.

| Marius_Istrate_1985 a răspuns:

Si cam unde se pozitioneaza aceasta siguranta si care este? multumesc