| Ben's_Gabriel_1995 a întrebat:

De ceva timp am o problema cu masina. Masina este un opel astra g 1. 7dti 2001 (isuzu) masina merge foarte bine porneste la sfert si la frig si la cald dar uneori cand se opreste in mers si nu porneste imediat porneste dupa aprox 1-2 ore masina trage bine am schimbat 2 electrovalve de pe pompa de injectie aceste erori fiind date de tester insa patesc la fel. motorul nu se opreste la rece nu stiu ce sa mai fac daca aveti vreun sfat va multumesc din suflet.

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Spui motor isuzu, am impresia ca motoarele astea au ECU situat intr-un loc prost in care se incinge si se topesc circuitele, am un prieten care a schimbat 3 pana acum.

| Ben's_Gabriel_1995 explică (pentru blAster85):

Multumesc de sfat am bagat masina pe tester si mi.a dat o eroare legata de pompa de injectie eroarea suna asa: spill valve (injection pump) functionare defectoasa si m.am mai interesat si cica e calculatorul pompei de injectie

2 răspunsuri:
| CristiTatu a răspuns:

Eu cred ca este vorba despre senzorul de turatie (impulsuri), la masina ta am impresia ca este situat pe undeva prin dreptul axei cu came.Este posibil ca acel senzor sa nu mai functioneze in parametri normali.Mergi la un service specializat si pune-o pe tester inainte de a schimba ceva.