| anonim_4396 a întrebat:

de curand am sesizat ca boxele din masina mea [cele originale] sunt pe duca, am 6 difuzoare in masina, 2 normale in portierele din fata, 2 pentru inalte pe bord si 2 care nu sunt deloc pentru bass pe stalpii din spate, am probleme cu boxa de pe portiera stanga, cand dau mai tare se aude putin mai ciudat decat celelalte si una de pe stalpul drept spate care imi gajaie, ce-mi recomandati sa fac? sa repar boxa din portiera si sa-mi pun 2 boxe in spate? [daca da, ce-mi recomandati?] sau sa le repar pe cele stricate? Funda! Nu vreau sa renunt la ele deoarece calitatea sunetului este exceptionala, cel putin asa era inainte sa mi se strice un difuzor si altul sa-mi faca figuri. Funda! Cat m-ar costa sa repar difuzoarele? se merita?

2 răspunsuri:
| csmin a răspuns:

Un motiv poate fi ca nu sunt egalizate si legate corect sau este de vina casetofonul de la masina...dar cel mai bine iti schimbi tot setu

| Alex_Alecs_1999 a răspuns:

Cred ca nu se merita sa bobinezi difuzoarele (costurile sunt maricele, o bobinare poate costa mai mult decat difuzorul in unele cazuri), doar daca ai, de exemplu subwoofere de la care iti sare masina in sus. Cel mai simplu ar fi sa cumperi alte difuzoare.