| crzmax72 a întrebat:

Bună dimineața TPU!
Am un golf 4 1.9 sdi cu un rezervor de 55 litri, întrebarea mea ar fi câți kilometri mai pot sa parcurg, daca mi se aprinde martorul de combustibil?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Se spune ca la orice masina poti sa mai parcurgi 100km dupa ce s-a aprins martotul.Totusi eu ca s fiu sigur nu fac mai mult de 50km fiindca mai sunt si alti factori precum traficul, viteza, daca citirea e gresita, etc.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De la caz la caz dar 50 km merge

| Sofer a răspuns:

Teoretic ar trebui sa poti parcurce 100 km dar eu nu m-as risca. 50 km mai merge.

| GouDidodino a răspuns:

| Anonimaaaxgar a răspuns:

| TeofilTeo a răspuns:

100 km