| Phiro a întrebat:

Doresc să îmi achizitonez un autoturism, m-am gândit la Opel Vectra C ( facelift) cu motorul de 1.6 benzina 105cp, și aș vrea să aflu niste păreri în legătură cu aceasta motorizare.
Uni spun că ar fi ok, alții că abia face față pe mașină ( deși nu cred că Opel și-ar bate joc cu modele submotorizate, mai ales pe facelift) astep răspunsuri de la deținători daca se poate, mulțumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vorbim aici de o mașină de max 2-3 mii de euro, dacă te ține 2-3 ani, te-ai scos deci nu e cazul de studii de impact, vezi să meargă bine la cumpărare

| Phiro explică (pentru sierra1):

Hmmm, facelift-ul in stare cat de cat bună și cu aceasta motorizare nu găsești sub 3400 cel puțin, majoritatea sunt peste 4000 pe siteurile de specialitate din Germania.