| Mimimeu98 a întrebat:

Buna grup. Am si eu o întrebare.
Ieri am cumpărat o mașină am fost am facut contractul totul bine si frumos.
Am fost la primarie am semnat cu proprietarul masinii. Și azi cand am fost la primarie la mine in oraș mi-a zis ca pe contract nu scrie numele meu.
Cel care am cumpărat masina ca scrie alt nume. Si am sunat la primarie unde am semnat contractul cu proprietarul masinii si le-am spus ca s-a produs o greșeală si nu pot sa îmi dau seama cum si mi-a spus sa ma duc maine ca sa rezolv. Si acum nu stiu cum se procedeaza, ma puteti ajuta va rog.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E posibil sa fie nevoie prezenta celui care ti-a vandut masina altfel ai fost tepuit pe masura de un samsar

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tu ai semnat contractul la primaria aluia? Ciudata procedura.
Cand am cumparat, si cand am vandut, contractele se faceau si se semnau la un birou de acte. Prima oara se verificau datele, apoi se semna. Dupa semnarea contractelor, vanzatorul mergea la primarie singur, radia masina de la impozit, si venea cu contractele + fisa de inmatriculare semnate.

| Andreeush a răspuns:

Mergi la primărie și vezi cum rezolvi problema.
Asta să îți fie învățătură, când semnezi un contract verifică-l cu atenție.

| Mimimeu98 explică:

Am sunat si proprietarul si mi-a spus ca ne vedem maine la primarie si rezolvam. Greseala a fost facuta de la doamna din primarie.