| Andreea52 a întrebat:

iei am avut traseul si am luat permisul auto. Stie cineva cam peste cate zile o sa il am si daca vine acasa prin posta?

14 răspunsuri:
| Scarecrow a răspuns:

Eu cand am luat pentru categoria b,ceva ani in urma l`am ridicat personal de la ghiseul de eliberari permise, acum, cand am luat si categoriile c+e am predat permisul la acelasi ghiseu si in schimb m-i-a fost eliberata o dovada cu toate categoriile obtinute iar in nici 4 zile m-ia sosit prin posta noul permis deci da, e foarte probabil sa-ti fie curand trimis prin posta
P.S. Felicitari si drumuri bune!

| slalomprintrecretini a răspuns:

Permisul de conducere trebuie sa te duci la posta sau la politie.
El vine cam intr-o saptamana.

| deavolu a răspuns:

I maxim o saptamana si nu iti vine prin posta il ridici u pe baza buletinului la politia rutiera

| itsirc3 a răspuns:

In primul rand felicitari!
Carnetul trebuie sa te duci tu sa il ridici de la politie.
Dureaza cam 1 saptamana sau 2.
Felicitari inca o data!

| Valentina24 a răspuns (pentru itsirc3):

Carnetul vine prin posta.Mie mi-a veneit intr-o saptamana insa termenul maxim dat de ei e de 2 saptamani! Felicitari si atentie maxima in trafic happy

| SomeOne_1942 a răspuns:

Carnetul de soferi nu vine NICIODATA prin posta ci trebuie sa mergi sa il ridici de la politie. Nu ai specificat orasul in care esti pentru a-ti putea da un raspuns cat mai complet.

Felicitari pentru carnet si sa nu ai parte de incidente!

| uNICKu a răspuns:

Nu vreau sa ma pun de-a curmezisu', dar va contrazic pe toti trei eu am permisul de aprox. un an si dupa ce am fost declarat admis la proba practica, mi s-a spus de catre organul"examinator" ca primesc permisul acasa prin posta in maxim 10 zile, dupa doua zile am avut permisul in cutia postala.sunt din sibiu, si tin sa cred ca peste tot se procedeaza la fel, pentru ca vara-mea e din jud.alba si-a luat permisul de 3 luni,tot prin posta la primit, in fine, ps: nu te durea gura sa-l intrebi pe examinator, sau pe instructor cum se proceteaza. Felicitari pentru realizare!

| Andreea52 explică (pentru uNICKu):

Am fost prea emotionata sa intrebbig grin

| uNICKu a răspuns (pentru Andreea52):

Totusi nu e tarziu sa intrebi fostul instructor sau un "organ" intalnit pe strada, unul din ei precis o sa te lamureasca, succes

| anamarya5780 a răspuns:

Cine a zis ca nu vine niciodata prin posta? Mie in Judetul TIMIS mii l-a adus postarita in plic dupa 5 zile dupa ce am luat orasul!

| lck2290 a răspuns:

Eu ce sa mai zic marti am luat sala si miercuri imediat traseul si vineri ma duc dupa permis, dar au trecut 3 ani de la intrebare! big grin

| Constantin_Neagu_1987 a răspuns:

Eu cand am laut permisu l-am ridicat dupa 3 zile.Traseu l-am luat vineri si permisu luni.

| mizerica a răspuns:

Acum vin de la militie. Garcea spune ca daca la adresa domiciliului sau rezidentei curieul nu gaseste solicitantul pentru ai preda permisul auto in cazul respectiv permisul se va livra la serviciul politiei regim permise de care apartii., in nici un caz nu il va lasa in cutia postala. ( totusi e un act in p$#a mea. )

| Chirvase_Petrica_1973 a răspuns:

Apoximativ 10 zile, da vine prin posta