| Chachi913 a întrebat:

Ieri, pe data de 16 am avut proba de traseu. Am picat, am avut foarte multe emoții, am fost programată după 3 luni de la susținerea probei teoretice. Acum trebuie sa ma reprogramez pentru traseu. Sunt încă dezamagita, foarte dezamagita pentru ca știam ca îl pot lua, a fost o greșeală banala din cauza panicii ca mi-a murit motorul. Întrebarea e. dacă merg sa ma reprogramez, o sa ma reprogrameze tot peste 3 luni? sad

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa te programeze atunci cand vor fi locuri libere, poate tot peste 3 luni.
Vezi ca este obligatoriu sa mai faci cel putin 6 ore de conducere si sa ai adeverinta la dosar ca le-ai facut.

| Chachi913 explică (pentru Ioandelasal):

Da. Știam de treaba asta. Îmi voi schimba instructorul, înainte făceam cu o doamna. In astea 6 ore voi face cu un bărbat. Am vorbit deja cu el și a spus ca îmi poate da adeverința vineri ca eu luni sa merg sa ma reprogramez cât mai repede. Nu mai am răbdare, așa este genul meu, nu vreau sa mai aștept atât de mult pentru ca simt ca o iau razna. E prea mult stres

| alessia5158 a răspuns:

Candidații declarați «respins» la proba practică pot fi programați pentru susținerea unei noi probe după o perioadă de cel puțin 15 zile, cu achitarea taxei de examinare și prezentarea dovezii care atestă efectuarea a cel puțin șase ore suplimentare de pregătire practică într-o școală de conducători auto autorizată", dispune ordinul de ministru( http://www.avocatnet.ro/......isul.html)

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, fiind foarte aglomerat in perioada de vara, cel mai probabil va dura tot 2-3 luni.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar, priveste partea buna a problemei, mai poti lua ore cu instructorul si mai faci practica pe traseu.

In plus, reprogramarea se va putea face abia peste 15 zile... apoi asteptarea de 2-3 luni, iti imagienzi ca abia prin toamna iei carnetul, daca esti norocoasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam tot peste 3 luni ca mai ales in perioada de vara e mai aglomerat si examinatori mai putini