| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Ii posibil sa pici examenul practic la scoala de soferi cu 60 de puncte penalizare? Stiu ca maximul e 21.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este o intrebare retorica, sau asta ti s-a intamplat tie?

| Anonim5695 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mi s-a intamplat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim5695):

Atunci este foarte greav, fiindca denota ca nu ai facut nimic bun pe traseu si nu ai nici o sansa, sa iei permis

| Anonim5695 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca era cum spui tu, ma dadea jos de la volan.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim5695):

Dupa cum se vede nu te-a dat, poate pentru ca vrut sa vada, cat de prost poate sa sofeze un cursant la un asemenea examen si a continuat sa-ti adune puncte

| Sofer a răspuns:

Depășești 21 de puncte la traseu. Ești picat happy condu cum trebuie sa faci sub 20 puncte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

60 de puncte? Da tu ai vrut sa iti anulezi și următoarele 2 șanse la examen de ai făcut tripla din prima?

| Anonimu7041 a răspuns:

21 de puncte este maximul pentru a trece.
În schimb, acolo, la școală, ai o lista plina cu greșeli pe care le poți face.
Dacă ți a murit de 2 ori motorul, se sancționează de 2 ori, dacă faci x, se sancționează și acel lucru.
Deci adunate poți sa ai 4 mururi de motor, o neacordare de ceva, un semnal prost etc și se aduna.

| Anonim5695 a răspuns (pentru Anonimu7041):

Stiu, dar ma gandeam ca se termina examenul cand vede ca am facut 21, nu ca ma lasa sa conduc…