| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Îmi puteți recomanda o cameră auto 3 în 1 care să înregistreze Non stop chiar si când mașina este oprită?
Înregistrările sa se înregistreze direct in telefon sau in laptop.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Exista kituri complete care contin camera si fata si spate si lateral sau pe unde o mai veni aia, problema este ca nu toate camerele DVR sunt de calitate, adica unele nu afiseaza corect numerele de inmatriculare la viteza mare, la altele nu se distinge nimic cand e intunecat etc
Cu cat mai scumpa cu atat mai buna:
https://www.emag.ro/......priceasc/c
La cele triple nu vei gasi ceva de calitate, am configurat si sunt preturi mizere de alde 150 de lei gen.
Pe de alta parte te intreb ai vreun bentley de vrei atata siguranta? Eu am dat 25k euro pe masina mea si nu am camera conectata non stop la masina ci doar cand pornesc motorul.
Se poate sa ai camera care sa filmeze dar nu non stop ci doar cand sesizeaza miscare in jur, sunt camere auto ceva mai scumpe care au detector de miscare, acestea trebuiesc legate la bateria masinii (celelalte la bricheta) si au nevoie de un fel de siguranta speciala care se cumpara separat (numai stiu cum se numeste sigur) si mai costa si aia vreo 150-200 de lei stiu ca e una produsa de marca Mio marca care face si GPS-uri, rolul acelei sigurante este chiar acela de a proteja bateria masinii sa nu se descarce.
Nu ma intelege gresit dar daca masina nu ti-a fost vandalizata si nu e o zona rea, nu vad de ce ai opta pentru camere peste camere si care sa filmeze cand masina este oprita, dar e alegerea ta.
Pune la bataie 1000-1500 de lei, cumpara ceva de calitate, mergi in service la un electrician calumea sa iti faca cablajele si apoi vei avea ceea ce iti doresti. Stocarea se face pe card SD din cate stiu si nu pe deviceul pe care poti vedea cum ar fi un laptop sau telefon, banuiesc ca prin niste artificii se poate si stocarea pe HDD unui laptop de exemplu dar ar trebui sa ai un sistem de stocare apropiat al camerelor de luat vederi pentru locuinte,adica un device gen server care sa stocheze informatii incontinuu, cu un HDD care inregistreaza non-stop si cu laptopul/PC-ul deschis non-stop si conectat mereu la net.
Sper ca te-am ajutat cat sa iti faci o parere.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe camerele astea NU inregistrezi direct pe tel.pc ci ulterior inreegistrării VIZUALIZEZI/descarci de pe cameră, pe ce dorești.

Așa ceva face o cameră de 3 sute si ceva. Alea cu mii de lei sunt fițe, nu-s de tine