| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Buna! In legatura cu acel site "carVertical", cine stie de ce nu apare nr. de km? Am verificat doua masini pana acum, si la kilometraj arata doar un 18 si atat. Si zice ca nu s-a modificat kilometrajul.
Dar de ce nu apare nr lor?
Multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Carvertical isi ia datele doar de la anumite serice uri, de obicei de la dealeri autorizati care introduc datele in niste baze de date globale ale producatorilor, asta daca masina a fost servisata acolo. Daca e vorba de o masina care a facut reviziile la service urile din coltul strazii nu vei vedea niciodata date pe astfel de aplicatii.

| sierra1 a răspuns:

Nu toate mașinile au datele raportate OFICIAL la service-uri serioase. La a ta, ori e prea tânără (mașina) ori prea bătrână ori dintr-o țară ex-socialistă. Deci, cum e?