| ionutlucaciu a întrebat:

Buna, la audi a4 b8 cu cutie automata si este in modul Drive pe la 70 km/h si vreau sa o pun in Sport doar mut levierul in S din D, calc frana sau ceva? Daca mi-ati putea detalia.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Calci firna laughing pai se opreste masina daca calci frina.Pur si simplu tragi de schimbator si pui pe S,aia e tot ce trebuie sa faci,ba continui sa accelerezi in continuare.
Dar stai linistita ca nu o sa se intimple nimic de o sa pui in S,nu vei sesiza mai nimic comparativ cu D,chestia aia e pistol cu apa laughing

Frina o calci doara daca vrei sa reduci viteza,sau cand opresti masina,aia e tot, in rest acceleratie si atit, Poti sa pui in S si cand pleci de pe loc, pui in orice moment vrei tu, nu se intampla nimic rau, dar nici bun laughing

| C0STEL22 a răspuns:

O duci in d sau s de cate ori vrei fara grija.