| cassie96 a întrebat:

La masina am doar cd si caseta, nu am nici o gaura pentru stick sau pentru card. Ce as putea sa cumpar pentru a avea muzica in masina pe stick? Fara sa bag muzica de pe telefon. Multumesc

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti cumpara un modulator pentru USB, cu care sa transmiti muzica prin unde radio spre antena radioului si sa asculti pe banda FM.

| OldSoul a răspuns:

Bla bla bla, dupa cum spun colegii poti sa cumperi un modulator fm, in care bagi stick-ul si aia e.
Modulatorul FM, citeste melodiile si le emite pe o frecventa radio, masina citeste aceea frecventa si reda sunetul.
Cam asta e cea mai ieftina varianta, dar totodata si foarte proasta, multi intampina probleme cu aceste modulatoare plus ca nu prea ai calitate.

Sfatul meu este sa inlocuiesti playerul actual cu unul aftermarket, care detine si slot usb, acum, desigur, pretul va fi mult mai mare fata de un modulator (Daca un modulator il gasesti sub 30 de lei, ei bine, un player decent cu usb este pe la suma de 300 de lei) si desigur eventualele costuri pentru piesele necesare montarii noului player, aici ma refer daca e cazul de mufe, sau alte rame adaptoare, aici desigur, depinde ce masina ai.
Acum desigur exista si playere cu usb, pe la 80 de lei, noi, dar din nou, adio calitate.

| CristinaEmma a răspuns:

Exista usb-urile auto https://www.google.ro/......ps?/search acestea sunt de mai multe tipuri si se adapteaza la bricheta masinii.

| cassie96 explică (pentru CristinaEmma):

Pai da dar eu nu inteleg pe ce principiu merge. Cumpăr un adaptor in care bag un stick, il bag la bricheta si pornesc casetofonul si se aude muzica de pe stick?

| Salontanul a răspuns (pentru cassie96):

Nu te lua dupa CristinaEmma. Nu se pricepe. Ia-ti asta si vei avea muzica in banda FM daca ai si radio pe casetofon: https://www.emag.ro/......-v-37736/c

| CristinaEmma a răspuns (pentru cassie96):

Bula a dat un raspuns corect, pe langa usb ai nevoie si de un modulator fm care acesta poate fi cu spatiu sau fara spatiu de stick.
Atasezi stickul in aparat, iar acestea impreuna la bricheta masinii, pe ecranul sau apare o frecventa de radio, caut-o pe radioul autoturismului si vei auzi in boxe melodiile stocate in modulator. Unele modulatoare au si telecomanda cu diverse optiuni, iar la cumpararea produsului in cutie vei gasi scris pe foaie mod de utilizare cu imagine.

| anda00anda a răspuns:

Ai putea sa iti cumperi un mini casetofon sau o boxa portabila.