| SafirulDeHartie a întrebat:

Bună, m-am mutat recent și asta este un pic departe de locul de munca, eu dețin permis categoria a1 și b (permisul standard pentru mașină) și am nevoie de un motor slab ceva cu care sa nu ating 100 asa ușor(nu moped), ce motor pot conduce?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauta o motocicleta de 50-125cc, cu cutie manuala.
Ai fi surprins sa vezi ce bine trage 50cc cu cutie de viteze. Poate chiar ceva de 80cc.
Sa stii ca la consum iesi tot acolo cu masina mica (Matiz/Lupo/Corsa/Clio) sau motor.
Pana si scuterele de 50cc mananca vreo 4 litri la suta, si te mai si ploua.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Varianta de luat in considerare matiz merita

| Valderrama4000 a răspuns:

Iati un smart, are consumul mic, intri cu ia pe un de vrei