| anonim_4396 a întrebat:

Maine dau orasul pentru permisul de conducere si imi este foarte frica. Pot sa spun ca nu sunt stapana pe autoturism, adica fac multe greseli, nu prea le am cu acordarea prioritatii(ceea ce este foarte grav), dau prea repede drumul la ambreiaj si mi se opreste motorul si altele. Presupun ca daca fac ce am spus pana acum ma da jos din masina imediat. Mentionez ca nu m-a facut pana acum niciun fel de parcare, mers cu spatele, plecarea sau oprirea din rampa straight face. Mai am astazi o sedinta de condus si probabil o sa fac acum, insa nu cred ca mai am vreo sansa sa invat. Ce sa fac? crying Am nevoie de niste sfaturi utile din partea voastra ca sunt disperata. Va multumesc frumos!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauti un instructor care nu isi baga picioarele si te invata sa conduci si mai iesi niste ore in plus

| mihai69 a răspuns:

Ce să faci?!? să pui mâna să te pregătești ca lumea - n-aș vrea să iei din greșeală acel examen și peste câteva zile să nu-mi dai prioritate în trafic!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca nu te-a pus sa faci parcari, mers cu spatele si alte chestii din astea, vei pica, sau poate te va trece politistul din mila, nu se stie. Sa faci tot posibilul sa acorzi prioritate pietonilor, e important, daca gresesti asta, te pica din start.
In orice caz, daca nu-l iei, mai faci cateva sedinte cu alt instructor si dai a doua oara, dai pana cand iti iei permisul. Nu-i nicio tragedie.