| AncaPerta a întrebat:

Bună!
Mi-am mutat domiciliul dintr-un sector în altul și acum trebuie sa schimb și talonul și cartea mașinii.
Voi pastra numerele vechi.
Am programare peste 3 zile.
În cat timp pot ridica noul talon pentru a putea circula cu mașina? Programarea este la 9.05.
Mulțumesc!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu masina o sa poti circula oricum ca vei primi o dovada

| AncaPerta explică (pentru suntserios):

Adică pot merge cu mașina când depun documentele de preschimbare?

| suntserios a răspuns (pentru AncaPerta):

Nu am facut preschimbare de adresa niciodata, dar pentru restul operatiunilor care implica certificat primesti mereu dovada, nu vad de ce nu ai primi si aici

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ei o sa i ti spună in cît timp vei avea noul talon.

| Adrian5575 a răspuns:

Maxim 7 zile de la data programarii. In București s-ar putea sa dureze putin mai mult, nu stiu exact.

| ASMA14 a răspuns:

Buna,imi poti spune de ce acte ai avut nevoie? Asta urmeaza sa fac si eu dupa ce s-a schimbat numele si adresa ai nu stiu exact ce acte trebuie

| AncaPerta explică (pentru ASMA14):

Bună!
Voi incepe cu răspunsul corect la întrebarea mea: în 3 ore se eliberează certificatul de înmatriculare, daca se păstrează numerele.
Ana Maria!
1. Cererea solicitantului (o găsești pe internet
2. Copie buletin și originalul
3. Copie cartea mașinii și original
4. Atestat fiscal de la noua adresa
5. Cope RCA
6. Dovada platii taxei de 49 lei, taxa de înmatriculare
7. ITP valabil
8. Numerele de pe mașină, daca schimbi combinația sau judetul
9. Taxa pentru noile numere o plătești numerar la ghișeu când depui documentele.
10. Talonul in original

| ASMA14 a răspuns (pentru AncaPerta):

Multumesc tare mult!