| lvi7 a întrebat:

Buna!
Mi-au aparut in bord martorii spirala intermitent si check engine.Am schimbat egr la spusele mecanicului insa erorile persista.Mi-a recomandat sa ies cu ea pe autostrada sa se desfunde catalizatorul ceea ce am si facut, insa masina mai mult de 130 km. nu prinde cu acceleratia la podea.L-am sunat din nou si mi-a spus ca trebuie sa mai ies cu ea ca sa se desfunde.A mai patit cineva asta? Mi-e teama sa nu o stric mai tare...

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Schimba mecanicul si pune-o pe tester sa vezi eroarea exacta, pentru check engine pot fi multe probleme.

Ce masina ai mai exact?

| lvi7 explică (pentru Intruder19):

Golf 6 1.9 tdi.Azi o duc inapoi ca sa o resteze cica...

| UserRo10 a răspuns:

Schimba mecanicii. Cand ai check engine si spirala degeaba scoti masina la drum lung. Pune testerul si vezi ce erori ai. Eventual fa loguri in mers daca nu a intrat turbina in limp mode