| simulare a întrebat:

mi s-a stricat alternatorul la masina Ford Focus 1.8 Benzina. Alternatorul are codul 98AB10300DE, de unde pot gasi sa cumpar altul?

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Caută parcuri de dezmembrări și întreabă acolo sau încearcă să faci comandă de unul pe la magazinele de piese auto sau la service (cele care fac comandă de piese și le și montează). Recomand unul original, cu toate că este mai scump decât celelalte sau dacă doriți mai ieftin luați unul de la dezmembrări. (asigura-te că este bun mai întâi, eventual un bon/garanție )

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

De la magazine de piese auto, normal.