| EmoHanzo a întrebat:

Buna neata. La 16 ani poti da de carnet de conducere pentru AM, A1 si inca ceva pentru masini, da nu asta ma intereseaza. Acu, intrebarea mea este: Daca am sau dau de A1 asta inseamna ca pot conduce si mopede respectiv scutere, adica ce cuprinde AM-ul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu categoria A1 se pot conduce motociclete cu CC de pana la 125 cmc si motorete care se incadreaza la categoria AM (moped), respectiv cele cu CC de pana la 50 cmc.

2 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Da, poti conduce scutere