| andreea503819 a întrebat:

Puteti sa-mi dati exemple de motoare pe care le pot conduce la 16 ani va rog frumos?!

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Alta visatoare, eu zic sa stai cuminte, tu mai lipsesti din traficul si asa aglomerat, va puneti in pericol si ii puneti si pe altii in pericol cu 16 ani ai vostri.
Nu suntem in SUA unde scoala de soferi dureaza 1 an de zile si dai de permis la 15 ani, pe aia ii inteleg ca si asa au soseli numai in linie dreapta dar la noi e complicat si pentru cei experimentati la cati nebuni exista in trafic!
Mortii mami lui lu rahatul ala de deputat care a bagat legea asta cu "soferia" de la 16 ani, un rahat de om care probabil fisu il tot pistona sa conduca epave de astea de 6 cai putere.
No offence fata de tine andreea503819, dar acum imi dau seama ca politicienii nostri au distrus toate domeniile din tara asta.

| andreea503819 explică (pentru Simpatic):

Nu inteleg care este problema ta? Am intrebat ceva si mi ai raspuns altcevahappy daca te deranjeaza asa rau traficul "incarcat" poti sa te excluzi pe tine din el, si sa folosesti autobuzul! Seara buna

| Simpatic a răspuns (pentru andreea503819):

Poti tu sa te excluzi tu si cei ca tine din trafic, eu am permis de mai mult timp decat ai tu ani de viata, cand aveam eu masina nici nu te nasteai! Asa ca las-o mai moale si vb cu dv. nu la pertu ca nu suntem de o seama mai asta!

| JicaContra a răspuns:

Mergi in Italia, iti iei carent de scuter, vii inapoi, te rogi sa tina (legal este, dar daca militianul are chef, tot te arde)

altfel nu poti conduce decat chestii care nu necesita carnet, trotinete/biciclete electrice, si nimic cu benzina

| florin926481f a răspuns:

Numai destepti pe aici?
Uite aici expemple: sportive- yamaha yzf 125, honda cbr125, suzuki gsxr125, kawasaki ninja125, aprilia rs125
Naked-yamaha mt125, honda cbf125, ktm 125, keeway de 125, derbi gpr 125.
Din toate astea la sportive daca ai buget mare poti sa alegi gsxr125 sau ninja dar pentru un buget de 2000+ cea mai buna varianta este yzf.
La naked cred ca mt125 ar fi cea mai buna varianta.Bafta

| ValentinGabi a răspuns:

Păi există motocultoare fără permis dar presupun că nu-ți place happy si cu carnet atv pentru copii si scutere