| Carcalete9601 a întrebat:

Am cumparat o masina din Tm. Este imatriculata de 3 luni pe Ro. Am observat ca are asigurare pe seria de sasiu. Cu numarul de imatriculare nu ma gaseste in baza de date dar cu accea serie da. Este valabila? Pot circula cu masina?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este valabila. Cand inmatriculezi o masina ai nevoie de RCA si cum masina nu are numere RCA ul se face pe seria de sasiu.

Daca tii neaparat poti merge la asigurator sa iti dea o polita cu numerele de inmatriculare.