| lamasanustefan a întrebat:

Bună seara. Am Electromotorul stricat la mașină.
Gen când dau să pornesc, se aude un clicknet și nu pornește.
L-am dat jos.
La cine să mă duc să mi-l facă și ce schimbă la el ca să meargă iar?
Și oare mă costa până în 50 lei reparația?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil s-au uzat periile electromotorului sau s-a intrerupt bobinajul (probabilitatea mai mica).
Periile se pot inlocui relativ usor, daca meseriasul se pricepe (si are cu ce le inlocui). Manopera de adaptare insa s-ar putea sa coste mai mult de 50 lei (intre prieteni poate se rezolva "cu o bere" sau asemanator).