| Sebi_Porumb_2002 a întrebat:

Buna Seara! Am fost prins de 3 ori conducând un autovehicul fără permis de conducere! Eram minor la 2 și ultima dată când am fost prins abia făcusem 18 ani, de câteva zile! Am fost judecat la 1 an și 3 luni de închisoare cu suspendare! Acum o săptămână am terminat suspendarea! Am terminat de semnat! Ieri am fost să îmi scot cazierul și cazierul meu este "curat". M-am înscris la școala de șoferi, in Decembrie încep cursurile! Vă rog să îmi spuneți, am voie sa dau, nu o să mă trezesc că îmi spune polițistul că nu am voie sa dau sau că îmi anulează permisul, daca îl obțin? Vă rog din suflet sa-mi dați un răspuns, îmi doresc din suflet permisul!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai nici o problema daca este cazierul curat. Ar fi trebuit sa scrie in hotararea instantei ca ai interzis la condus (sa zicem 5 ani) si asta era un motiv. Mergi linistit!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca a trecut pedeapsa, iar cazierul este ok, nu prea mai ai de ce sa iti faci probleme.