| PaulSeby91 a întrebat:

Buna seara, am nevoie de ajutor legat de cumpararea unei masini. Vanzatorul este din judetul meu iar masina este deja inmatriculata si m-am inteles cu domnul sa imi lase numerele de inmatriculare. Vreau sa stiu daca mai trebuie sa merg la DRPCIV sau unde trebuie sa scriu ca pastrez numerele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa mergi la Serviciul de inmatriculari din judetul tau, ca sa faca transcrierea masinii pe numele tau, in maximum 90 de zile de la data contractului de vanzare-cumparare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca trebuie sa mergi la drpciv sa faci transcrierea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Apelezi la un birou de redactare acte auto, pentru contractele V-C, fisa de inmatriculare si lamuriri.
2. Faci programare pe www.drpciv.ro pentru transcriere pe numele tau
3. Te asiguri ca ai toate actele de pe site-ul drpciv.ro + copie dupa buletinul vanzatorului, si te duci cand ai programare, la serviciul de inmatriculari.
Numerele nu mai trebuie predate, dai doar actele la ghiseu, si spui ca pastrezi aceleasi placute.