| lamasanustefan a întrebat:

Bună seara.
Am o întrebare.
Am un Fiat Punto 176 Coupe și vreau să îl colantez în Suceava.
Care ar putea fi prețurile?
Nu vreau cine știe ce colant Premium, și ceva cât să aibă altă culoare mașina.
Și după ce îi schimb culoarea mașinii, cum o schimb și în talon?
Sau vopsitul cât ar costa?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1000 eur colantare sau vopsire, la vopsit vezi urme pe masina nu ramane uniform, la colantare se vede drept perfect trasa pe masina. Cica rezista 10 ani colantarea de fel, dar cred ca tine si mai mult daca ai grija de masina in conditii

| Simpatic a răspuns:

Daca nu schimbi nuanta poate sa fie de exemplu albastru orice nuanta, subnuanta sau cum vrei sa-i zici, sau orice nuanta de negru daca masina ta e neagra, sau orice nuanta de alb daca masina ta e alba etc, doar daca schimbi radiacal cuoarea trebuie trecut si in certificat asta, costa parca 100 de lei aceasta chestie.
Cat despre colantarea daca nu e premium ar trebui sa fie undeva la 3000-4000 de lei maxim in functie de cine o face si ce tarife aplica.

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Cam 1000 eur e peste tot in ro, romanii nu au bani de premium la 1000 eur e mega premium pentru un roman sarac cu bmw si km dati inapoi

| Simpatic a răspuns (pentru mgtow):

Da, am vazut si preturi astronomice de genul +10.000 de lei la vehicule gen lamborghini, este un salon de detailing si colantari celebru prin Bucuresti dar nu-i dau numele. Inteleg ca sunt masini care au linii greu de colantat dar sa ceri niste preturi nesimtie doar pentru ca autovehiculele sunt scumpe e furtisag, din asta te ridici in Romania din specularea prostiei celor cu bani.

| lamasanustefan explică (pentru Simpatic):

Te referi la Dcm Design?

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Romanii cand vad ca ai masina tare in clanta imediat se gandesc cum sa te faca de bani. Stiu un mecanic bun in capitala care a aparut in Youtube prin intermediul unei rusoaice.

| Simpatic a răspuns (pentru mgtow):

Da

| Simpatic a răspuns (pentru lamasanustefan):

Nu,ma refeream la Custom Tuning

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Macar asa stim de cine sa fugim, In Sibiu e o firma buna de infoliere - colantare care nu sare de 1000 euro, posibil da (in caz ca tragi un camaleon misto - noaptea e alta culoare si ziua se vede in 2 nuante in functie de razele solare si cum te invarti langa masina) - gabi din BV ar putea recomanda o firma sau in Cluj la fel unde sant oameni seriosi s-ar gasi. Pe langa Timisoara am dat de unu care poate instala tevi de esapament cu catalizator sau fara (dar nu sant omologate) le face la comanda Ugod customs. Misto sa ai legaturi in tuning prin RO

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Aia de la custom tuning i-au tunat masina lu' bendeac )) a iesit bine oricum https://www.youtube.com/watch?v=J7wE3tphag4&t=529s

| Simpatic a răspuns (pentru mgtow):

Da, nu contest ca nu se pricep dar au niste preturi astronomice, probabil sunt bazati pe o nisa de clienti cu bani, vedete si masini tari, dar nici in acest caz nu mi se pare ok sa dai 2000-3000 de euro pe o folie de calitate care daca ai pune-o pe o alta masina decat lamborghini ar costa 8000 de lei sa zicem happy