| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am o maree dilema si nevoie de ajutorul cuiva care le are cu vanzarea cumpararea masinilor.
Tatal meu a cumparat de curand o masina de la un domn iar pe contractele din urma de vanzare cumparare apareau datele mele. Cum ca eu as fi cumparat masina de la cineva din alta tara in 2013, eu neefind in viata mea acolo, decat anul trecut la mare. Pe contract scrie ca am primit 300 leva integral. In viata mea nu am avut bani leva in mana mea, nu imi amintesc nimic din asa ceva, efectiv cred ca este o gluma proasta. Pe contract e semnatura mea si scrisul meu. Imi amintesc ceva de completarea acelui contract fiind in bulgara, nestiind ce completez, probabil atunci ceva "prieten" m-a prostit sa l ajut cu acele acte, acasa undeva. Niciodata nu am fost la notar sa vand eu masini. Gizas, e un mister total ce se intampla si nu stiu cum naiba s-a facut o cumparare din Bulgaria, ulterior vanzare in orasul unde locuiesc de masina de catre mine fara ca eu sa nu imi amintesc absolut nimic. Nici masina, nici notar, nici nimic! Ce naiba se poate intampla? M a fraierit cineva probabil sa completez acel contract fara ca eu sa stiu? Dar daca nu am fost in locurile respective EU sa o vand. Ci doar am completat un contract ce se poate face? Daca masina e furata si eu habar nu am ce s-a intamplat care ar fi urmatorul pas? Va rog ajutor!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio logica ce scrii tu acolo

| johnnny123 a răspuns:

Dacă și în realitate ești la fel cum te exprimi în scris, nu m-ar mira să fi fost frăierită nu o dată, ci de mai multe ori.

Noi ce să înțelegem din povestea ta, când fiecare frază pe care o scrii o contrazice pe cea anterioară?

"eu neefind in viata mea acolo, decat anul trecut la mare"

"Nu imi amintesc nimic din asa ceva" urmată de "Imi amintesc ceva de completarea acelui contract fiind in bulgara, nestiind ce completez"

Noi cu ce putem să te ajutăm dacă tu semnezi contracte pe care nu le înțelegi?

| xerxes1 a răspuns:

Incearca MemoPlus pentru memorie.