| Nicky29 a întrebat:

Buna Seara.Am o masina golf 5 din 2006 cu motorul VW GOLF V (1K1) 1.4 16V BENZINA 75 cai, stie cineva ce fel de distribuție am pe lanț sau pe curea? Sau sa ma sfătuiți cum pot afla.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pe the nerd mecanic pe Youtube sau Instagram.
Asta stie orice si e foarte saritor sa raspunda.
Il cheama Teodor Bogdan.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Sunt aproape sigur ca e pe curea.

| CtBogdan a răspuns:

Am cautat pe 5 site-uri de piese: distributie pe lant.
Nici macar unul dintre ele nu mi-a gasit distributie pe lant, insa am gasit o gramada pe curea dintata.
Cel mai probabil ai distributia pe curea... ori isi bate joc de mine internetul.
Poti intreba un service care se ocupa cu comandatul de piese sau la reprezentanta. Nu faci decat sa pui o intrebare simpla.