| gabyis1977 a întrebat:

am o masina mazda 6 din 2003 diesel. am incercat s ii schimb bujiile si capatul de la una s-a rupt si a cazut inauntru. am pornit deja motorul dar la relanti nu se aude nimic doar cand o accelerez si trece peste 2500 rotatii se aude un ticait. ce se poate intampla? multumesc

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ai reusit sa montezi alta in locul ei?

| gabyis1977 explică (pentru anonim_4396):

Da am montat alta

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabyis1977):

Daca a ramas ceva inauntru distruge cam tot ce intalneste.
Piston, segmenti, supape, sediile supapelor, cilindrul, si mici particule o sa-ti distruga turbina.
Cel mai bine ar fi sa demontezi chiuloasa si sa vezi ce s-a intamplat. Poate nu este totul de aruncat la pistonul cu pricina.
Te costa doar o garnitura de chiuoasa noua si ceva manopera.

| gabyis1977 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult sa ai o zi faina

| gabyis1977 explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa te mai intreb ceva. cam cat crezi ca mai pot merge cu ea.