| davidd100dd a întrebat:

Buna seara, am o masina recent adusa, este vorba de un seria 7 motor de 4.5 benzina si as vrea sa il inmatriculez pe Ro., dar tinand cont ca e impozitul destul de mare, nu as vrea sa platesc atatia bani la stat aiurea ca vor ei taxe de hotii...si intrebarea ar fi daca inmatriculez masina pe o persoana cu gradul doi de handicap (adica handicap accentuat) se mai plateste impozit pe masina? Din cate am citit nu se plateste, dar as vrea sa aflu de la cineva care probabil are vreo masina inmatriculata deja.
Multumesc

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

O mica intrebare. Masina e cu cutie automata? Ca din cate stiu persoanele cu handicap circula cu masini cu cutie manuala.

| davidd100dd explică (pentru danutzu96):

Clar e cutie automata pe.seria 7, chestia e ca nu stiu daca se plateste impozit pentru persoanele cu handicap,, repet nu as vrea sa dau bani statului aiurea cand am. ocazia sa ma feresc de hotia lor... daca nu asta e o inmatriculez pe mine