| George18011993 a întrebat:

Am o skoda fabia 1 si am o problemă, de cand am scos bornele la baterie nu se mai inchid portierele din telecomanda, trebuie s-o inchid doar din cheie.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Bagi cheia in contact, pui contactul, apesi pe butoanele de pe telecomanda, dupa asta poti sa iei cheia, sa iesi din masina si sa testezi.
In majoritatea cazurilor asa se rezolva problema.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai 2 chei la masina, incearca cu cealalta (in caz ca merge trebuie sa schimbi bateria la cealalta cheie). Sau dupa ce pornesti masina din nou incerci poate isi revine.

| Simpatic a răspuns:

O fi ars vreun releu responsabil cu acest circuit de inchidere/deschidere a usilor.
Asta o idee
Poate fi si altceva
Dar eu as incerca la un electrician auto, vezi ce spune el si poate te rezolva cu bani putini happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil trebuie sa imperechezi telecomanda cu masina.

| Brunet_Bogdan_1994 a răspuns:

Pai nu mai are curent masina si de aia!