| Sebytza21 a întrebat:

Am o skoda octavia 1 din 2007 1.9 74kw. Cati cp pot adauga la masina fara sa afectez motorul? Mentionez ca masina se prezinta impecabil din toate punctele de verede. Si la ce pret?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Undeva la 200-300 de euro poti face soft special pentru masina ta, cu teste pe stand special (dinamometric).
Puterea poate fi pana pe la 150cp, dar cu riscul de a ceda mai repede turbina. Daca montezi turbina mai buna si ideal un intercooler mai mare, poti ajunge pana pe la 200cp cu motorul ala, fara sa schimbi altceva.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Un mecanic a spus ca daca vrei o masina cu motor mai mare, mai puternic ia una asa si modifica tu pentru ca in timp masina va ceda.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Http://www.powerchip.ro/......-2986.html
Cam pana la 131CP si cel putin la firma asta 150euro.