| lamasanustefan a întrebat:

Bună seara. Am orașul auto pe 7 iulie.
Trebuie să plec de urgență în Italia și nu știu dacă apuc să vin până pe 7.
Cum pot face să dau examenul mai devreme?
Se poate cu bani?
Vb cu instructorul?
Sau cum e?
Sunt din SV
VA ROG ajutor.

5 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Renunti la programare si dai mai tarziu.

| Panamax a răspuns:

N-ai ce face in Italia pana atunci.
Este totul inchis si blocat.
Ai nevoie de declaratie ca sa parasesti comuna de rezidenta, si trebuie sa completezi un formular la politie la intrare in Italia sau online.
Ai numai tampenii in cap.

| Alice270246 a răspuns:

Da, ar trebui să vorbești cu instructorul și să îi explici situația. Poate va reuși să îți obțină o programare mai devreme.
_______________________
Dacă răspunsul meu te-a ajutat, sau ți-a plăcut, apasă pe fundă pentru a marca acest lucru.

| lamasanustefan explică (pentru Alice270246):

Daca sunt deja programat, atunci cand am dat sala.
S-ar presupune ca o sa ma "reprogramez"?
Sau nu mai pot?

| Alice270246 a răspuns (pentru lamasanustefan):

Este posibil. Trebuie să le explici situația cât mai bine. Mai ales instructorului