| oviicr a întrebat:

Buna seara.Am și eu o întrebare.
Am doua mașini parcate lângă gard in fata casei,proprietarii au plecat din țara de mai bine de un an, i-am contactat și nu vor sa își mute mașinile, ce este de făcut?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te deranjeaza (iti impiedica intrarea in curte) ori sunt parcate pe terenul proprietatea ta poti reclama la politie si acestia pot ridica masinile. De asemenea poti reclama si daca sunt pe spatiul public si impiedica circulatia.

| baru a răspuns:

Politia locala rezolva cazul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauti bine prin legi, sa vezi ce drepturi ai in jurul proprietatii, apoi depui o sesizare la primarie/politia locala, iar acestia probabil vor soma proprietarii.
Masinile abandonate pe domeniul public pot fi reclamate, din cate stiu.