| George18011993 a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare, as putea să-mi schimb numerele de inmatriculare? Masina a fost inmatriculata in 2019 si nu am luat numar preferential si acum as vrea sa o inmatriculez cu numar preferential se poate! Si ce acte trebuie?
Multumesc

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Ca sa schimbi placutele de inmatriculare la un autovehicul deja inmatriculat pe numele tau, trebuie sa urmezi din nou pasii inmatricularii:
platesti taxa de talon, platesti o taxa pentru modificarea in CIV si platesti placutele preferentiale