| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un astra h z18xe cod si dintr-o data nu mi se mai aprind lampile de marșarier,in set tot functioneaza, siguranele nu sunt arse, m-am uitat si le becuri si nu sunt arse. Ce ar putea fi? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pai cum poti sa iti dai seama daca is arse sau nu? cum le mai poti verifica? decat daca le dai jos si le pui la alta masina, altfe nu stiu cum poti baga mana in foc ca nu sunt arse? intreb sieu nu stiu tongue

| kyssme a răspuns (pentru Liviu):

Soda pe cutia de viteza era de vina am dat o jos si e arsa!

| SoulReaver a răspuns:

Ai un aparat de masura? Poti verifica daca ai curent in soclurile becurilor. Dar cam ciudat sa se arda ambele becuri. Ai pe cutia de viteze senzorul sau intrerupatorul pentru marsarier, cred ca el e vinovatul.