| RazOne a întrebat:

Buna seara, am un Golf 4 1.4 16v 1J1 2003 benzinar, si vreau sa imi cumpar ulei pentru transmisie( cutie de viteze) dar nu stiu care ulei este recomandat pentru masina mea. As dori cateva recomandari, va rog.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ulei 75w90 api gl4 oem vw original se pune. si intra 2 litri. sticla e culoare gri si are sigla vw pe ea.

| Lucian4 a răspuns:

Sal, nu-ti bate capul degeaba si eu am golf, 1.6.
chiar da ai sti ce ulei iti trebuie nu te ajuta cu nimic ca oricum duci masina la service auto si ti-l schimba ei uleiul. (asta-i regula generala).
Pt. curiozitatea ta poti sa cauti pe google daca vre sa stii neaparat